Kā izvēlēties pareizo terasi?

Terases strauji iegūst popularitāti. Mājīgas terases ir ideāla vieta, kur pavadīt laiku ārpus telpām pie mājas. Siltā sezona mūsu valstī nav ilga, tāpēc ir labi, ja ir iespēja izbaudīt katru silto vasaras vakaru. Izvēloties terasi, vērts izvēlēties materiālus, kas kalpos daudzus gadus un kuriem nebūs nepieciešama apkope.  Kvalitatīvi materiāli var ietekmēt terases izmaksas, taču šis ieguldījums ievērojami pagarinās terases kalpošanas laiku.  Mūsu speciālisti palīdzēs ikvienam klientam piemeklēt visatbilstošāko risinājumu ne vien atsevišķu produktu izvēlē, bet arī spēs izstrādāt piemērotāko konstruktīvo risinājumu klienta vēlmēm. 

Ja Tev interesē terases izgatavošana, montāža jeb terases būvniecība:

Soli pa solim, kā izvēlēties savu terasi!

1. Solis: Izmēra izvēle;

2. Solis: Materiālu izvēle;

3. Solis: Krāsas izvēle;

4. Solis: Uz kā balstīt terasi?

1. Solis: Izmēra izvēle

Izvēlies sev tīkamo terases izmēru no mūsu piedāvātajiem standarta izmēriem:

 • Mini: 2,4 x 2,4m;
 • Medium: 3 x 2m;
 • Max: 3 x 2,4m;
 • Large 4 x 3m
 • Huge 8,4 x 2,4
 Vai pasūti savu vēlamo terases izmēru, jo taisam jebkura izmēra terases!

Terases kalkulatorsTerases izmersMan vajag terasi

2. Solis: Materiālu izvēle

Visvairāk jūsu terases izskatu ietekmē tieši virsklāja terases dēļu izvēle. Taču jāņem vērā ne tikai vizuālie aspekti, bet arī tādi faktori kā dēļa ilgmūžība, puves aizsardzība, terases dēļu kopšana. Terases virsklāju jeb terases dēļus piedāvājam no dažāda vieda koksnes materiāliem.  Šobrīd piedāvājam: 

 • Zem spiediena impregnētus priedes terases dēļus;
 • Sibīrijas lapegles terases dēļus;
 • Termiski apstrādātus terases dēļus;
 • Kompozītmateriāla terases dēļus.
Šī dēļu izvēle arī nosaka lielāko cenu starpību terasēm kā arī to kalpošanas laiku.  Sīkāk par koksnes veidiem lasiet šeit: koksnes veidi

Terases virsklājam izmantojam tikai nerūsējošā tērauda skrūves, tās vislabāk iztur laika pārbaudījumus, tās nerūsē un ir arī elastīgas, kas nozīmē, ka skrūves var izturēt kustības konstrukcijā.

Mobilas terases
Eļļota terase

3. Solis: Krāsas izvēle

Piedāvajam klientiem izvēlēties kādu no standarta krāsu toņiem, kā arī ir iespējams uzjaukt jebkuru vēlamo toni pēc krāsu katalogiem. Katrs terases dēlis tiek vienreiz krāsots pirms tā pieskrūvēšanas rāmim un vienreiz pēc visu dēļu montāžas. Citos gadījumos tiek krāsots arī trešo reizi, lai panāktu vēlamo toni.  Kompozītmateriāla dēļiem tiek piedāvati gatavi krāsu toņi.

Mēs izmantojam  atmosfērizturīgas eļļas koksnei. Eļļas, kas aizsargā koksni, pret laikaapstākļu iedarbību, kas labi iesūcas virsmā. Eļļa piešķir virsmai hidrofobas un netīrumus nepiesaistošas īpašības, uzlabo nodilumizturību, akcentē un saglabā koksnes dabisko tekstūru. Eļļa satur aktīvās vielas, kas novērš pelējuma un ūdensaugu izplatīšanos uz virsmas.

Toņu izvēle koksnes dēļiem:   

Krasu katalogsKompozitmaterialu krasas

4. Solis: Uz kā balstīt terasi?

Klientam ir iespēja izvēlēties uz kā balstīt terasi. Uz:

 • regulējamām balsta kājām;
 • bruģa plāksnēm;
 • industriāliem ritenīšiem, lai terasi pārvietotu pa gludu virsmu;
 • skrūvpāļiem.

Terases uzbūve

 • Nesošās terases konstrukcijas montējam tikai no C24  spiedienimpregnētiem materiāliem, C24 tas ir sertificēts materiāls, paredzēts nesošajām un palīgkonstrukcijām, materiālam ir vislielākā izturība. Spiedienimpregnēti kokmateriāli ir nedaudz dārgāki par neapstrādātu koku, taču krietni tiek pagarināta koksnes ilgmūžība un samazināti  iespējamie bioloģisko bojājumu riski.

C24 sertificēts

 • Terases rāmi no apakšas un augšas apstrādājam ar hidroizolācijas materiāliem (bitumena mastika un hidroizolācijas lenta), lai konstrukcija ilgāk kalpotu. Kā arī pie terases apakšas tiek skavots ģeotekstils, lai zāle neaugtu spraugās starp terases dēļiem.
Terases karkass 3Terases karkass 2Terases karkass 1