Koksnes veidi:

Ar spiedienu apstrādāta koksne


Skujkoki nāk no skuju kokiem, piemēram, priedes un egles. Skujkoki aug ātri, tāpēc tie ir salīdzinoši ekonomiski. Kā norāda nosaukums, ar šāda veida koksni ir viegli strādāt.

  • Priede , iespējams, ir visvieglāk atpazīstamā koksne, pateicoties tai raksturīgajai blāvai krāsai un tumšiem koka mezgliem vai mezgliem. Tā kā tas ir skujkoks no ziemeļu puslodes mērenā klimata, tā daudzpusība padara to par populāru izvēli.
  • Egle . Egle, tāpat kā priede, ir plaši izmantots skujkoks. Egles koksne žūst tāpat kā priede, taču žūstot tā plaisā un deformējas mazāk. Vizuāli egles koksne ir viendabīgāka nekā priede. Tās gaišais tonis nav īpaši pievilcīgs un izceļas, taču, ja tos atstāj ārpusē (nevis iekštelpās), egles izstrādājumi laika gaitā kļūs skaisti sudrabaini pelēki.

Pēc impregnēšanas priedes un egles dēļi ir pieejami zaļā un brūnā krāsā.

Priekšrocības: pieņemama cena, apstrādes vienkāršība, izturība. Labi saglabā formu, liela izvēle.

Trūkumi:   īsāks kalpošanas laiks, salīdzinot ar citām koka iespējām.

Lapegle


Lapegle parasti tiek izmantota kā alternatīva ar spiedienu apstrādātai ieklāšanai. L egle ir ļoti spēcīga un izturīga koksne. Vizuāli sveķainu koksni ir grūti atšķirt no priedes, jo tikko zāģēta koksne tomēr ātri kļūst brūna, atmosfēras ietekmē kļūst sarkanbrūna, vēlāk brūngani pelēka. Krāsas ziņā lapegle iedalāma vismaz 12 toņos un šajā ziņā ir pārāka par tādiem dižkokiem kā ozols, smiltsērkšķi, osis un kļava. Krāsu diapazons svārstās no gandrīz baltas ar viegli dzeltenu nokrāsu līdz tumši sarkanbrūnai nokrāsai. Bet galvenais tonis ir dzintars. Virsmai ir zīdains spīdums.

  • Sibīrijas lapegle ir koksne, kas ir ļoti izturīga pret pūšanu un zilēšanu. Pēc Eiropas standartiem Sibīrijas lapegle pieder pie ļoti izturīgu koku grupas. Sibīrijas lapegle ir dabisks antiseptisks materiāls, kas, piesūcināts ar īpašiem sveķiem, ir izturīgs pret kukaiņu un tārpu uzbrukumiem. Turklāt to var izmantot bez jebkādas ķīmiskas apstrādes situācijās, kad cita veida koksne ir uzņēmīga pret puvi. Izturības ziņā lapegles koksni var salīdzināt ar ozola koksni, un salīdzinājumā ar priedes koksni tā ir par 40% elastīgāka un par 50% triecienizturīgāka. Arī Sibīrijas lapegles ugunsizturība ir divas reizes lielāka nekā priedei. Sibīrijas lapegles koksne ir ļoti skaista - tai ir sarkanīga nokrāsa, gada gredzeni ir spilgti krāsoti, skaidri redzami jebkurā griezumā un tāpēc izskatās pēc sarkanā ozola. Lapegle kalpos jums 2-3 reizes ilgāk nekā citi skujkoki, turklāt bez papildu ķīmiskās apstrādes, savukārt citām koku sugām šāda apstrāde būs obligāta, tāpēc lapegles materiālu nav nepieciešams anestēt vai impregnēt, kā arī ņemt vērā fakts, ka lapegles blīvuma dēļ tās koksne ir ļoti slikta, absorbē impregnēšanu.

Priekšrocības : Videi draudzīga alternatīva ar spiedienu apstrādātai koksnei. Lapegles materiāls ir labākais izmaksu ziņā efektīvs risinājums, salīdzinot ar citiem cietkoksnēm un cietkoksnēm ilgtspējības, kvalitātes, ekoloģijas un izskata ziņā.

Trūkumi: augstāka cena salīdzinājumā ar citiem skujkoku materiāliem.

Termiski apstrādāta koksne


Termiski apstrādāta koksne ir videi draudzīga un ekonomiska alternatīva tropiskajai koksnei.

  • Termokoksnes ražošanai visbiežāk izmanto priedes, egles un lapu kokus, piemēram, osi, bērzu un citus. Koksni pirms termiskās apstrādes var iepriekš izžāvēt vai samitrināt. Pateicoties ievērojami samazinātam puvi barojošās hemicelulozes daudzumam, koksne kļūst izturīgāka pret puvi un kalpo piecas reizes ilgāk nekā neapstrādāta koksne. Pie zemāka līdzsvara mitruma satura tiek samazināta arī koksnes radiālā un tangenciālā deformācija, ļaujot izmantot garākus un plašākus materiālus. Koksne iegūst krāsu visā garumā, un krāsas maiņa ir atkarīga no apstrādes ilguma, temperatūras un koksnes veida, bet krāsa var būt no gaiši brūnas līdz kastaņu vai pat mokas. Materiāls savu īpašību dēļ ir labi piemērots terasēm.

Priekšrocības: labi saglabā formu, viegli apstrādājams, videi draudzīgs.

Trūkumi: Virsma ir nedaudz trauslāka un var saplaisāt. Montāžas laikā nepieciešams izmantot nerūsējošā tērauda skrūves, kas iepriekš izurbtas dēļa galā.

Koka kompozītmateriāls


Koka kompozītmateriāli ir izstrādājumi, kas izgatavoti no pārstrādātas plastmasas, kas sajaukta ar koksnes pulveri vai celulozi. Sortimentam ir plašs cenu diapazons, un tas ir pieejams plašā izmēru, krāsu un kompozīciju klāstā.

Priekšrocības: neprasa kopšanu, neslīd, labi saglabā formu. Materiāls saglabā savu krāsu un parasti ar to ir viegli strādāt.

Trūkumi: materiāls var uzkarst tiešos saules staros, radot diskomfortu ejot, materiāls viegli skrāpējas, un krāsa ar gadiem nedaudz izbalē.

Cietkoksne


Cietkoksne nav koksnes veids, bet gan vispārējs cietkoksnes nosaukums. Cietie koki ietver arī ekskluzīvus tropu kokus, piemēram, tīkkoks, bangkirai, cumaru, jatoba un ipe.

Ozols

  • Ozols ar savām unikālajām lapām un ozolzīlēm ir viens no slavenākajiem kokiem uz mūsu zemes. Šo Eiropas cietkoksni var atpazīt pēc gaiši zeltainas nokrāsas, taisniem graudiem un nelīdzeniem graudiem. Tas atšķiras no vairuma citu lapu koku ar to, ka tam ir mazāk zaru un tie ir blīvāki nekā skujkoki, piemēram, priede. stabils, izturīgs koks ar dabisku elastību.
tīkkoks

  • Šim cietajam un izturīgajam kokam ir augsts dabisko eļļu saturs, kas padara to ūdensizturīgu un ideālu materiālu dārza mēbelēm. Eļļai žūstot, koksne noveco un laika gaitā kļūst gaiši pelēka.

Sarkans koks

  • Sarkankoks ir tropu cietkoksne, kas tiek novērtēta tās nemainīgās krāsas un graudu skaistuma dēļ. Šī koksne bieži ir saistīta ar tumši sarkanu apdari, kas ir epoksīda sveķu traipa rezultāts. Sarkankoka dabiskā krāsa ir rozā brūna.
Valrieksts

  • Taisngraudains cietkoksnes krāsa var būt no brūnas līdz dzeltenai. Koka krāsu ir grūti atšķirt no sarkankoka nokrāsas. Tas ir ļoti līdzīgs cietkoksnei, kas parasti ir saistīta ar nedaudz tumšāku sarkano nokrāsu. Līdzības nozīmē arī to, ka abu veidu koksnes apstrāde lielā mērā ir vienāda.

Priekšrocības: masīvs un kvalitatīvs koks, kam nav nepieciešama īpaša kopšana.  

Trūkumi: Šie koka veidi parasti ir dārgāki. Skrūvju uzstādīšanai ir nepieciešama iepriekšēja urbšana, un koksne izraisa lielu instrumentu nodilumu. Daudzas eksotiskas koku sugas ir klasificētas kā apdraudētas sugas.